Звіт про проведення місячника шкільних бібліотек Ташлицького ліцею Ротмістрівської сільської ради

про проведення місячника шкільних бібліотек

Ташлицького ліцею Ротмістрівської сільської ради

З 01 по 31 жовтня 2022 року в Ташлицькому ліцеї проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!»

24 лютого 2022 р. розпочалася військова агресія російської федерації проти

України. Війна порушила мирну творчу працю українського народу. Загинули тисячі людей, мільйони були вимушені покинути рідні домівки. Завдано непоправної шкоди численним населеним пунктам по всій країні, знищено сотні закладів освіти, науки і культури, зокрема бібліотек. Земля стогне від болю, кров людей проливається від рук російських окупантів. Український народ став на захист своєї держави, показавши відданість і любов до України.

Україна – земля славного незабутнього минулого, якою можна пишатися.

Через війну в Україні виховна робота в шкільних бібліотеках є пріоритетною, адже вони мають бути для кожної дитини осередками становлення  ромадянина патріота, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну  безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню  громадянського миру й злагоди в суспільстві. Для цього шкільні бібліотеки застосовують різні форми і методи патріотичного виховання.

З  учнями 5 класу було проведено позакласний захід на тему:

Рекомендований відеоперегляд книги

"Книга-мандрівка. Україна".

Цей мультфільм про казкаря Сашка Лірника, який мав проблеми зі складанням казок, допоки не зустрівся з Котом Воркотом — мандрівником та знавцем України. Кіт доводить Сашкові, що не варто вигадувати казки вдома, а натхнення можна черпати з реальних історій та легенд рідного краю.

Мультсеріал виконаний у техніці пластилінової анімації. На створення кожної трихвилинної серії пішло по 4–5 місяців. У них ідеться про відому або забуту казку, українську історію чи легенду. Серії дають уявлення про цікаві українські міста, села та їхніх мешканців.

Мультфільм підійде для перегляду дітям молодшого та середнього шкільного віку. Зацікавить українським фольклором та навчить, що кожне, на вигляд звичайне місце часто має надзвичайну історію.

Перший в Україні краєзнавчий, пізнавальний, патріотичний анімаційний серіал. Кінопроект містить в собі краєзнавчий, історичний та культурологічний матеріали. Кожна серія, то подорож Україною з легендами та історією рідного краю. Фільми цього серіалу формують національну свідомість, гордість за свою країну, допомагають виховувати майбутнє покоління українців.

Серія мультфільмів зібрала легенди про Луганський степ, Кривий Ріг, Шешори, Тернопіль, Одесу, Львів, Петриківку, Умань, Борщів, Рівне та багато інших куточків країни, в які супроводить глядачів Кіт Воркіт.

З учнями 9 класу  був проведений квест на тему «Ми –українці, наш дім – Україна!»

З початком 2022 року настали значні випробування для українського народу. Життя кожного з нас поділилося на два періоди: до 24 лютого та після. Адже, саме 24 лютого глава країни-агресора Володимир Путін оголосив, що починає спецоперацію в Україні і вводить російські війська.

Після цього на низку українських міст було скоєно ракетні удари, атаковано військові об’єкти Збройних сил України. Як наслідок оголошено воєнний стан по всій території  України.

І саме через це, новий 2022-2023 навчальний рік ми розпочинаємо в умовах війни. Наші відважні збройні сили кують перемогу на фронті, дорослі роблять усе для перемоги в тилу, і навіть діти шукають способи допомоги армії.

Адже кожен українець розуміє, що де б ти не був, кожна дія важлива й треба намагатися робити те, що в твоїх силах, аби наблизити перемогу.

Майтер-клас зі створення патріотичних оберегів «Подарунок для героя» - 7 клас

«Урок мужності»  з учнями 8 класу

Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. Материнський образ України встає з полинових степів і глибинної чорноземної скиби, як барва зоріє із зажури поліських озер, що чистими очима довірливо дивляться на світ, виростає недосяжно на повен зріст із карпатських верховин. Нема життя без України, бо Україна - це мати, яку не вибирають, бо Україна - це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна - це пісня, яка вічна на цій землі.

Яким  буде наше майбутнє, як зустріне вас майбуття — це залежить і від вас самих, від вашої громадянської позиції, від життєвої активності, розуміння свого часу, завдань, які постануть перед вами.

Бесіда «Сучасні герої сучасної України. Залужний В.Ф.» з учнями 10-11 класу.

Валерій Залужний — головнокомандувач Збройними Силами України з липня 2021 року. Його називають одним з найбільш відкритих генералів, який розуміє проблеми солдатів і молодших офіцерів.

Валерій Залужний є представником українських вищих офіцерів, які ніколи не служили у радянській армії і не вчилися у її навчальних закладах, тому «совкова» військова модель для Залужного є зовсім чужою. Він як учасник бойових дій на сході України, позитивно ставиться до оновлення особового складу молодими людьми та відходу від радянських практик. Одним з його перших кроків на посаді був дозвіл військовим на фронті відкривати вогонь у відповідь по окупантах без узгодження з вищим керівництвом і позбавлення необхідності військовим заповнювати зайві документи.