Мельниківська гімназія Ротмістрівської сільської ради
Звіт про роботу Мельниківської гімназії Ротмістрівської сільської ради
у 2022-2023 навчальному році
Діяльність педагогічного колективу у 2022-2023 навчальному році була спрямована на реалізацію вимог Законів України «Про освіту», « Про загальну середню освіту» Національну доктрину розвитку освіти в ХХІ столітті , Концепцію національного виховання , регіональних програм. Керуючись принципами та положеннями Конституції України , нормативними документами Міністерства освіти України,Головного управління освіти Черкаської обласної адміністрації , планами роботи відділу освіти Ротмістрівської сільської ради , плану роботи гімназії на 2022-2023 навчальний рік педагогічний колектив гімназії спрямував свої зусилля на реалізацію науково- методичної проблеми «Всебічний розвиток школяра та вчителя шляхом впровадження нових форм роботи в навчально-виховний процес та формування компетентностей учасників навчально-виховного процесу».
Освітнє середовище
Стан облаштування приміщень та території навчального закладу задовільний, приміщенння та територія навчального закладу відповідає санітарно-гігієнічним нормам, утримується в чистоті, обкошується, прибирається сміття, обрізаються кущі та дерева, прополюються квітники. На 25.05. вже другий раз коситься трава на шкільному подвірї, дитячому майданчику(площа до 0.5 га) Використано 5 л. бензину, придбаного за власні кошти, 5 літрів бензину,з 20., придбаного за кошти сільської ради (15 л. маємо на подальше обкосювання). Скошено стадіон (1 га)трактором, який нам надав Тихенко Анатолій Іванович, за що йому дуже вдячні. КП «Комунальник» викачано нечистоти з каналізаційних люків
Робота з охорони праці здійснюється згідно законодавства Робота педагогічного колектив гімназії з охорони праці організована згідно із Законом України «Про охорону праці» та Положенням «Про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», затверджених наказом Міністерства освіти і науки України 26.12.2017 № 1669, затвердженого в міністерстві юстиції України 23 січня 2018 р. за № 100/31552
Станроботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, пожежної безпеки під час освітнього процесу в закладі освіти знаходиться під щоденним контролем адміністрації закладу. На початок навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, , акт санітарно-технічного стану школи.
Посадові обов’язки працівників, інструкції з правил безпеки з блоком питань з охорони праці й безпеки життєдіяльності переглянуті та затверджені у серпні 2019 року, в наявності. У наявності накази по школі,якими призначено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство й пожежну безпеку в школі, тощо. Щорічно за планом роботи школи проводиться навчання працівників школи з питань охорони праці, правил безпеки, пожежної безпеки.У школі є всі необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів школи. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників і учнів школи.
Працівниками гімназії, батьками,при фінансовій підтримці сільської ради (близько 5,5 тис. грн.) було облаштоване найпростіше укриття.
Освітня діяльність
Станом на 05.09.2022 року в мікрорайоні школи проживало 69 дітей школоповинного віку, всі вони охоплені навчанням. У Мельниківській гімназії навчалося 55 учнів. За рік вибуло – 1учень, прибуло -1 учень,станом на 25.05.2022 рокує 55 учнів.
З 01.09. 2022по 25.03. 2023 навчання проводилося дистанційно, з 03.04.2023 було відновлене очне навчання за змішаною формою. Відновив очну форму роботи і ЗДО «Дзвіночок»
Згідно плану роботи у 2022-2023 навчальному році проведено моніторинг стану викладання та рівень навчальних досягнень учнів з фізичної культури, трудового навчання, зарубіжної літератури та англійської мови, історії, основ здоровя та Я досліджую світ, відвідування учнями занять, ведення шкільної документаації. З даних питань видано накази,оформлено довідки,обговорено педраді, на нараді при директора, на методичній раді.
В жовтні 2022 проведено І етап Всеукраїнських олімпіад з навчальних дисциплін, І (шкільний ) етап Міжнародного мовного конкурсу ім. Петра Яцика. .
Учні-переможці І етапу взяли участь в ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з навчальних дисциплін, та зайняли призові місця : Геращенко Денис (9 клас) – біологія (2 місце), математика ( 3 місце), англійська мова ( 3 місце), географія, Польовенко Юлія (8 клас) –історія (2 місце), Кривко Олександра (9 клас) – українська мова (взяла участь)
В ІІ (районному) етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика - Палій Софія (4 клас) 2 місце, Клементьєва Даріна (4 клас) взяла участь ,Астененко Олександра (3 клас)- взяла участь.
Пріоритетним напрямом виховання у 2022-2023 навчальному році було формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства та держави, які проявляються в таких якостях: самосвідомість, національна свідомість, патріотизм, правосвідомість, політична культура тощо. А стрижнем виховного процесу є національно – патріотичне та громадянське спрямування. Вся виховна робота проводилась згідно плану виховної роботи школи та підпорядковувалась меті: створення виховного простору як ресурсу розвитку креативної дитячої особистості в контекст і реалізації основних орієнтирів виховання. Всі класні колективи та вихованці ЗДО брали участь у житті школи згідно плану виховної роботи школи. Класні керівники,вихователі використовували як групові так і індивідуальні форми роботи. Учні долучалися до відзначення державних свят, свят народного календаря, відзначення історичних подій. .).Заходи проводилися виховні заходи як в очному режимі, так і в режимі онлайн. .Педагогічний і учнівський колективи долучалися до благодійних акцій «Шкарпетки від Святого Миколая», «Діти Черкащини-дітям Херсонщини», допомога ЗСУ.(кошти, продукти харчування іт.п.)
Учні гімназії є переможцями обласних конкурсів:
Обласний конкурс «Збережемо першоцвіти» – Польовенко Юлія, 2 місце (кер. Ткаченко Т.О.) Безніс Софія, місце,( кер Перебейніс Н.М.)
Обласний конкурс «Душа моя – село» - Порохня Дарина, 1 місце (кер. Возна Г.А.), Безніс Софія, 2 місце, Дейніченко Лєра , 3 місце(кер. Перебейніс Н.М.)
Обласний конкурс "Зоологічна галерея" Польовенко Юлія І місце. (кер. Ратушна О.В.)
Кадрове забезпечення навчального закладу:
- кількісний склад працівників навчального закладу (кількість штатних одиниць за штатним розписом – 22,75 ( заст. дир., педагог-організатор–по 0,5, вчителі -13, обслуговуючий персонал – 7,75, кількість фактично зайнятих посад 22, 25, вакансії – 0 )
педагогічних працівників – 13 (10 – основних, 3- сумісники),
обслуговувального персоналу - 7- основних
- якісний склад педагогічних працівників
11 педпрацівників:
- 10 мають вищу освіту, 1 – середню спеціальну, навчається заочно (кількість педагогічних працівників за їх стажем роботи – до 3 років – 1, до 10 років – 1, ;
Спеціаліст -1
Спеціаліст ІІ категорії – 1
Спеціаліст І категорії - 9
Педзвання «Старший учитель» - 2
Всі педагоги підвищують свій кваліфікаційний рівень через самоосвіту, курси, атестацію, згідно перспективних планів
У 2023 році Астахова О.М.,Ратушна О.В., Москаленко С.М.в складі творчих груп взяли участь в виставці-конкурсі "Нова українська школа Черкащини", роботи яких зайняли призові місця
Диплом I ступеня (творча група вчителів української мови та літератури), "Робочий зошит з української літератури для 6 класу закладів загальної середньої освіти".(Астахова О.М.)
Дпломом Інституту ІІ ступеня за представлену на виставку-конкурс "Нова українська школа Черкащини" методичну розробку робочого зошита з історії для учнів 6 класу.Творча група вчителів історії (Москаленко С.М.)
Дипломом Інституту ІІІ ступеня за представлену на виставку-конкурс "Нова українська школа Черкащини" методичну розробку з мистецтва методичний посібник "Конструюємо урок разом" для учнів 6 класу.(творча група вчителів мистецтва, Ратушна О.В.)
Потребує вирішення –
Дотримання температурного режиму в коридорах і спортивному залі
Заміна вікон ( 22 вікна)
Обладнання внутрішнього туалету ( є – один , потреба ще 2)
Оновлення інтер’єру їдальні, придбання кухонного та столового посуду
Чищення криниці, або копання нової криниці
Ремонт фасаду (північна сторона)