Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Положення про виконавчий комітет Ротмістрівської сільської ради

                                                                          Додаток

                                                                          до рішення  сільської ради

                                                                          від 24.05.2017  № 2 –2/VII

                   

Загальні положення

Виконавчим органом сільської ради є виконавчий комітет сільської ради (далі - виконавчий комітет), який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського голови її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету.

Кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету затверджується радою за пропозицією сільського голови.

Виконавчий комітет утворюється у складі сільського голови, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

До складу виконавчого комітету сільської ради входять за посадою секретар ради та старости.   

Очолює виконавчий комітет сільської ради сільський голова. У виконавчому комітеті функції секретаря виконавчого комітету за рішенням ради може здійснювати секретар сільської ради.

До складу виконавчого комітету, сільської ради не можуть входити депутати ради крім секретаря ради.

Виконавчий комітет є підзвітним і підконтрольним раді, що його утворила, а з питань здійснення ним повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольним органам виконавчої влади.

У своїй діяльності виконавчий комітет керується Конституцією України, законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", іншими законодавчими та правовими актами України, цим Положенням.

Виконком сільської ради несе відповідальність за законність та наслідки прийнятих ним рішень. Проводить свою роботу відкрито, гласно.

 Повноваження виконавчого комітету сільської ради

Виконавчий комітет попередньо розглядає проект місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проекти рішень з інших питань, що виносяться на розгляд відповідної ради.

Виконавчий комітет сільської ради розглядає і вирішує питання відповідно до ст.ст.27-38 Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні":

 • у сфері соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку;
 • в галузі бюджету, фінансів і цін;
 • щодо управління комунальною власністю;
 • в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку;
 • у галузі будівництва;
 • у сфері освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту;
 • у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища;
 • у сфері соціального захисту населення;
 • в галузі оборонної роботи;
 • щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою;
 • щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.

Виконавчий комітет встановлює за узгодженим рішенням ради порядок використання коштів та іншого майна, що перебувають у спільній власності територіальної громади. Здійснює в установленому порядку фінансування видатків з місцевого бюджету.

Виконавчий комітет ради координує діяльність підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади, заслуховує звіти їх керівників.

Організація роботи виконавчого комітету

Основною формою роботи виконавчого комітету сільської ради є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються відповідно сільським  головою, а в разі його відсутності чи неможливості здійснювати ним цієї функції заступником сільського голови з питань діяльності виконавчого комітету  в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць і є правомочними, якщо в них беруть участь більше половини від загального складу виконавчого комітету. У його засіданнях можуть брати участь з правом дорадчого органу голови комісій виконавчого комітету, представники зацікавлених підприємств, установ, громадських організацій.

Планування роботи виконавчого комітету сільської ради

Виконавчий комітет сільської ради здійснює свою роботу згідно з планом, який складається на квартал і затверджується на засіданні виконавчого комітету.

За згодою виконавчого комітету комісії виконавчого комітету за необхідністю можуть вносити зміни в план роботи виконкому. Контроль за виконанням плану роботи виконавчого комітету здійснює сільський голова. Виконавчий комітет в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого складу і підписуються сільським головою.

Рішення виконавчого комітету прийняті із перевищенням повноважень можуть бути скасовані сільською радою та органами влади вищого рівня.

Виконавчий комітет сільської ради не менше як один раз на рік звітує про свою роботу перед сільською радою та територіальною громадою (на сходках села).

Секретар виконавчого комітету сільської ради  веде протоколи засідань виконавчого комітету,   обліку і звітності, виконує інші обов'язки, покладені на нього виконавчим комітетом.

Кожне засідання виконавчого комітету оформляється протоколом, який веде секретар виконавчого комітету. Протокол підписує сільський голова, у разі його відсутності - секретар сільської ради або заступник голови з питань діяльності виконавчого комітету.

 

Комісії виконавчого комітету сільської  ради

 

Організація роботи комісій виконавчого комітету сільської ради здійснюється на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та положень про комісії, затвердженим рішенням виконавчого комітету, якими вони керуються в своїй роботі.

Комісії виконавчого комітету, які утворюються виконавчим комітетом на термін його повноважень для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її компетенції, здійснення контролю за виконанням рішень виконавчого комітету.

Комісії виконавчого комітету утворюються у складі голови, секретаря і членів комісії, підзвітні і підконтрольні виконавчому комітету. Кількісний склад кожної комісії визначає виконком при її утворенні. Члени комісій виконавчого комітету виконують свої повноваження без відриву від основного місця роботи.

Відповідно до ст.38 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" при виконавчому комітеті сільської ради працюють комісії:

 • адміністративна;
 • з питань боротьби зі злочинністю;
 • по традиціям, святам та обрядам;
 • спостережна комісія;
 • громадська комісія у справах дітей.

Комісії виконавчого комітету мають право вимагати від керівників підприємств та установ, розташованих на території сільської ради, відповідні матеріали та документи, необхідні комісіям для роботи.

Комісії виконавчого комітету проводять свою роботу за планом, затвердженим кожною комісією на своєму засіданні та оформляються протокольно. Рішення, прийняті на засіданнях, підписуються головою комісії, в разі його відсутності - секретарем комісії.

Всі питання у комісіях виконавчого комітету вирішуються простою більшістю голосів.

 

 

 Секретар сільської ради                                                                   Т.М. Патинок

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень