Заклад дошкільної освіти «Сонечко» с. Ташлик Ротмістрівської сільської ради

рік відкриття 1980.

Проектна потужність будівлі: 88

місць.

Кількість груп:    2 різновікові.

Кількість дітей, які здобувають дошкільну освіту30

із них дітей: дошкільного віку – 30

Територія обслуговування – с.Ташлик

Кадрове забезпечення: всього працівників – 13

із них:         педагогів – 6;

обслуговуючий персонал – 7.

Освіта педагогів:          вища – 4 особи;

базова вища – 2 осіб.

Кваліфікаційна категорія педагогів:

вища категорія – 1;

І категорія – 1;

II категорія – 1;

спеціаліст – 2.

Кожна група дошкільного закладу забезпечена сучасними меблями та предметно-розвивальним середовищем відповідно до потреб вікових і індивідуальних особливостей її вихованців. Заклад має облаштовану територію ігровим та спортивним майданчиком, кімнату дитячої творчості, музичну та спортивну залу, музейну кімнату «Бабусина скарбничка».

Заклад працює в напрямку національно-патріотичного виховання дошкільників. Педагоги розв’язують науково-методичну проблему: «Формування цілісної, життєво-компетентної особистості в умовах інноваційного розвитку дошкільної освіти».

Правила прийому до закладу дошкільної освіти

Прийом дітей до  закладу дошкільної освіти здійснює керівник ЗДО протягом календарного року на підставі:

• заяви батьків або осіб, які їх замінюють,
  • медичної довідки про стан здоров'я дитини,
  • свідоцтва про народження,

за наявності пільг – документи, що їх засвідчують. Батькам необхідно мати паспорт.

Групи у  закладі комплектуються за віковими ознаками. За дитиною зберігається місце у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу здійснюється:

• за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
  • на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
  • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей

• Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів. Повинна бути чиста нижня білизна.
  • Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
  • Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.
  • Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.
  • Лице повинно бути умите, ніс, руки –  чисті, нігті  –  підстрижені, зуби  –   почищені, зачіска  –   охайна.
  • Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів.

Категорично забороняється приносити в садочок гострі, ріжучі, склянні, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу, напої та ліки.

Заклад дошкільної освіти «Сонечко» с. Ташлик Ротмістрівської сільської ради пристосований для надання освітніх послуг для дітей особливими освітніми потребами частково. Приміщення збудоване у 1980 році. Проект приміщення не забезпечує всіх умов освітнього процесу таких дітей. Заклад працює над створенням та забезпеченням необхідних умов:

• заклад повністю забезпечений освітніми площами;
    • в  групових, спальних кімнатах, санвузлах, музичному та гімнастичному залі проведено ремонт;
    • обладнано туалетну кімнату на першому поверсі;
    • облаштовано пандус.

Усі навчальні приміщення закладу мають природне освітлення.світло на робочі місця падає ліворуч. При оздобленні приміщень для дітей враховано такі вимоги: перевага світлим однотонним тонам, стелі, віконні рами білого кольору. Розташування меблів, групових куточків, обладнання сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщення. У похмуру погоду, в час сутінок приміщення освітлюється за допомогою штучного освітлення. У закладі дотримується повітряно-тепловий режим, забезпечуються сприятливі мікрокліматичні умови (вологе прибирання, провітрювання, температурний режим згідно Санітарного регламенту).

Територія закладу постійно в належному стані.

Заклад співпрацює із КУ «Інклюзивно - ресурсний центр» Тернівської сільської ради Черкаської області. Працівники центру обслуговують вихованців закладу, надають консультативну та практичну допомогу. В закладі працює вчитель-логопед.