Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

БЕРЕЖІТЬСЯ СКАЗУ !!!

Дата: 02.08.2024 09:23
Кількість переглядів: 51

Фото без опису

Сказ (водобоязнь, гідрофобія)— гостре інфекційне захворювання людини і теплокровних тварин, яке виявляється в ураженні центральної нервової системи. Збудником сказу є вірус.

На сказ хворіє людина та всі види тварин.

В період 2022 - 2024 роки на території Черкаського району зафіксовано 2 випадки сказу тварин. З початку 2024 року на території району виявлено 24 неблагополучні пункти де зафіксовано 29 випадків сказу тварин, з них  6 лисиць, 9 котів, 14 собак, найбільша кількість випадків на території бувшого Смілянського району 12 випадків та Кам’янського 9 випадків. Встановлення діагнозу - сказ, проводилось Черкаською регіональною лабораторією ДПСС України. Карантинні обмеження накладалися рішеннями ДНПК при виконавчих комітетах відповідних ОТГ. Станом на 01.08.2024 залишається неблагополучними 6 пунктів (3 на Смілянщині). 172 особи звернулися до лікувальних закладів про отримали покусів від тварин. З початку року в Черкаському районі профілактичним щепленням піддано 10036 голів котів, 9723 голів собак, 20 голів ВРХ, 22 голови ДРХ.

На території Ромістрівської ОТГ з початку 2024 року зафіксовано 1 випадок сказу, профілактичним щепленням піддано 1434 голови собак, 1602 голови котів (с. Ташлик – 468 собак, 518 котів; с. Ротмістрівка – 257 собак, 263 коти; с. Макіївка – 176 собак, 194 коти; с. Санжариха – 146 собак, 144 коти; с. Ковалиха – 114 собак, 146 котів, с. Куцівка – 105 собак, 115 котів, с. Самгородок – 107 собак, 148 котів, с. Буда Макіївка – 61 собака, 74 коти).

Кампнія по проведенню профілактичних щеплень проти сказу триває.

Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки, насамперед, втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з'являються у населених пунктах, нападають на людей і тварин.

Найнебезпечніші укуси інфікованої тварини в голову, шию, кисті та пальці рук. При несвоєчасно проведених щепленнях, які здійснюються після укусу інфікованої тварини, хвороба закінчується смертю людини.

Запам’ятайте: вірус сказу виділяється із слиною тварин за 10-15 днів до появи у них зовнішніх ознак захворювання. Тому можна заразитися і від нібито зовсім здорової тварини !

        Якщо вас вкусила або обслинила підозріла тварина:

  • негайно промити мильною водою місце укусу чи обслинення;
  • навколо рани змастити йодом;
  • якщо рана кровоточить, але кровотеча не загрожує життю, не слід відразу зупиняти її, бо з нею частково усувається збудник сказу;
  • ні в якому разі не можна відсмоктувати кров із рани, бо збудник сказу може потрапити в організм через слизову рота;
  • за можливістю якнайшвидше звернутись в найближчу медичну установу за допомогою;
  • тварину ізолювати і спостерігати за нею протягом 10 днів;
  • постраждалому від укусу тварини проводиться повний курс щеплень антирабічною вакциною, яка попереджує захворювання і врятовує життя;
  • обслинений одяг забороняється замивати після укусу. Його необхідно обережно зняти, провітрити, висушити на вулиці і випрасувати гарячою праскою або прокип’ятити;
  • протягом 6 місяців не можна вживати алкогольні напої.

 

Пам’ятайте, що сказ - хвороба невиліковна! Уважність та обережність у поводженні з тваринами, а особливо дикими та незнайомими, повинно бути головним правилом для людини.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень