Фітотерапія і наше здоров’я

Дата: 26.07.2024 13:59

Відбулася зустріч учасників клубу «Журавка» Комунального закладу «Центр  надання соціальних послуг Ротмістрівської сільської ради». Тема: «Фітотерапія і наше здоров’я». Мова йшла про рослину, яка має багато лікувальних властивостей і яку всі вважають лише бур’яном. Для присутніх це було справжнім відкриттям.

Ця дивовижна рослина - портулак(дандур). Вона є джерелом вітамінів C, A, B2,PP, містить залізо, калій, кальцій, цинк, мідь, Омега-3 кислоти, антиоксиданти. Її застосовують при відновленні рівня холестерину та глюкози в крові, при нейродерміті та псоріазі, запаленні сечостатевої системи, нормалізації серцево-судинної діяльності, стимуляції вироблення інсуліну та зниження цукру в крові, при глистяних інвазіях, кон’юктивіті, запаленні ясен, захворюванні дихальних шляхів, астмі, захворюванні печінки та жовчнокам’яній хворобі.

Сік портулаку допомагає в разі запалення від укусів комах. Ще застосовують при дієтах. Засмажку і салат з портулаку посмакували і ми.