НІТРАТИ У ВОДІ -- СМЕРТЕЛЬНА НЕБЕЗПЕКА!

Дата: 22.07.2024 14:14

Як  правило  високий  вміст  нітратів  реєструється  у воді  джерел  децентралізованого  водопостачання,  передусім криниць.

Основними  причинами  забруднення  води  криниць  нітратами  є  хаотична  забудова  присадибних  ділянок,  облаштування  без  урахування  вимог  санітарного  законодавства  на  незначній  відстані  від  джеред  децентралізованого  водопостачання  вигрібних  ям, господарських  споруд,  гноярок,  внесення  в  грунт  азотних  мінеральних  добрив  у  надмірних  кількостях,  з  порушенням  регламентів  їх  застосування.

Після  надходження  з  водою  у  травну  систему  нітрати  під  впливом  кишкової  мікрофлори  окислюються  до  нітритів.  Останні  потрапляють  в кров,  де  блокують  гемоглобін  еритроцитів  шляхом  утворення  метгемоглобіну, який  вже не  здатний  вступати в реакцію  з  киснем  і  переносити  його  до  клітин.  Внаслідок  цього  відбувається  гіпоксія  аьо  кисневе  голодування  тканин  організму,  що  в  окремих  випадках  може  призводити  до  летальних  наслідків.

Це  захворювання  носить  назву  водно-нітратної  метгемоглобінемії  і  має  особливо  важкий  перебіг  у  дітей  перщих 3-х років  життя.

Фельдшер  санітарний                                                                        Поліщук Н.С.