Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Примірний порядок подання заяви про випадок булінгу (цькування) та реагування на випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

Дата: 27.03.2024 13:06
Кількість переглядів: 97

Фото без опису

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Заяви про випадки булінгу (цькування) до адміністрації  закладу освіти подаються у письмовій формі.

У разі звернення, в інтересах третіх осіб, потрібно надавати копії документів, що посвідчують повноваження на представництво їхніх інтересів.

Заяву до адміністрації школи можна надсилати письмово на адресу закладу, або електронною поштою.

 Заяви надіслані електронною поштою слід оформляти згідно з правилами оформлення письмової заяви.

Заява про випадки булінгу (цькування) до адміністрації закладу може бути прийнята у письмовому вигляді під час особистого прийому в директора /завідувача/ закладу освіти.

ІІ. ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ)

 Цей Порядок розроблено згідно з Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню) від 18.12.2018 № 2657-VІІІ,  з метою визначення основних вимог до організації розгляду заяв про випадки булінгу (цькування).

Порядок визначає вимоги до організації розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) у  закладах дошкільної, загальної середньої освіти Ротмістрівської сільської ради.

У роботі з заявами про випадки булінгу (цькування) забезпечується кваліфікований, неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд заяв з метою оперативного розв’язання порушених у них питань, задоволення законних вимог заявників, реального поновлення порушених конституційних прав та запобігання надалі таким порушенням.

Рішення, чи (бездіяльність) у сфері управлінської діяльності закладу можуть бути оскаржені у разі:

  • порушення прав і законних інтересів громадян (групи громадян);
  • створення перешкод здійсненню громадянином його прав і законних інтересів чи свобод;
  • незаконного покладення на громадянина обов’язків або його незаконного притягнення до відповідальності.

Діловодство за заявами про випадки булінгу (цькування) школи ведеться окремо від інших видів діловодства і покладається на відповідального за діловодство у закладі.

Усі заяви про випадки булінгу (цькування), що надходять до закладу, приймаються, проходять первинний розгляд й реєструються в день їх надходження у журналі (додаток) .

Початком строку розгляду заяви про випадки булінгу (цькування) вважається день надходження та реєстрації.

Заяви про випадки булінгу (цькування), що надійшли на адресу закладу освіти  поштою, отримує секретар (бо відповідальний за ведення діловодства) та в день отримання передає директору (завідувачу) закладу освіти.

Прийом, попередній розгляд та реєстрація заяв про випадки булінгу (цькування) здійснюється у день їх надходження.

Заяви про випадки булінгу (цькування), подані громадянами на особистому прийомі, реєструються та розглядаються у тому самому порядку, що й інші письмові заяви.

ІІІ. ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ  НА ВИПАДКИ  ВИЯВЛЕННЯ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ)

Педагогічні або інший працівник закладу освіти (інші учасники освітнього процесу)  що стали свідком випадку  булінгу, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб письмово (заявою) інформують  керівника закладу освіти незалежно від того, поскаржилась йому жертва булінгу чи ні; або  після отримання звернення (скарги)  учня чи вихованця.

Учасники освітнього процесу (вихованці, учні, вчителі, працівники закладу освіти,  батьки)  невідкладно подають заяву (додаток), в якій  вказують:

  • Прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання особи, щодо якої вчинено боулінг,  або підозрюють про його вчинення за зовнішніми ознаками;
  • Прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання особи, яка вчинила випадок булінг над особою, або щодо якої виникла  підозра про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками;
  • Стислий зміст повідомлення про випадок  булінгу, або підозру  про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про який отримали достовірну інформацію від інших;
  • Дата подання, підпис.

Відповідно до такої заяви керівник закладу освіти видає наказ про створення комісії з розслідування випадку булінгу (цькування).

До складу комісії входять педагогічні працівники, в тому числі психолог,  соціальний педагог, батьки постраждалого та булера, керівник закладу, інші зацікавлені особи.

Розглянувши письмову заяву, керівник закладу освіти скликає засідання  комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) і окреслює подальші дії.

Комісія  протягом однієї доби проводить розслідування, з’ясовує всі обставини цькування та приймає відповідне рішення.

Якщо Комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, чи сварка, тобто відповідні дії носіть систематичний характер, то керівник закладу обов'язаний повідомити уповноважені органи ювенальної поліції та Службу у справах дітей.

Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.

У разі не визнання Комісією факту булінгу (цькування) і незгоди з результатами рішення потерпілим (його представником), керівник закладу освіти рекомендує звернутись постраждалому (його представнику) із  заявою до  органів Національної поліції України.

За будь-якого рішення Комісії з розгляду питань випадків булінгу (цькування), керівник закладу освіти забезпечує психологічну підтримку усіх учасників відповідного процесу.

                                                                                        

 

 

 

 

 

ПЛАН

заходів щодо запобігання та протидії булінгу (цькування) в закладах дошкільної, загальної середньої освіти Ротмістрівської сільської ради

на 2024 рік

 

Назва заходу

Термін проведення

Відповідальний

1

Перевірити приміщення, територію закладу з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування).

Постійно

 

Директори  закладів дошкільної та загальної середньої освіти

2

Організувати належні заходи безпеки щодо місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу (цькування).

Постійно

Директори  закладів дошкільної та загальної середньої освіти

3

Забезпечити психологічний супровід дітей, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування)

Постійно

Директори

 закладів дошкільної та загальної середньої освіти

4

Забезпечити оприлюднення номерів телефонів довіри, правил поведінки здобувачів освіти у школі, Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування), процедури подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) на сайті закладу, дошці оголошень та при проведенні інструктажів для всіх працівників школи

До 20.01

Директори  закладів дошкільної та загальної середньої освіти

5

Організовувати  зустрічі з працівниками ювенальної превенції, Служби у справах дітей

Впродовж року

Заклади дошкільної, загальної середньої освіти

6

Проводити роботу з батьками, щодо роз’яснення  основних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)» від 18.12.2018 р. №2657-VІІІ та протидії булінгу

Постійно

Заклади дошкільної, загальної середньої освіти

7

Проводити тижні протидії поширення булінгу (цькування) серед учасників освітнього процесу

Грудень, травень

Заклади дошкільної, загальної середньої освіти

8

Забезпечувати участь у реалізації проектів Міністерства освіти і науки України щодо протидії та попередження булінгу (цькування) в закладах освіти

Постійно

Заклади дошкільної, загальної середньої освіти

9

Проводити  виховні заходи, спрямовані на попередження булінгу в закладах освіти

Впродовж року

Заклади дошкільної, загальної середньої освіти

 

 

 

 

                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Орієнтовні зразки документів

 

ЖУРНАЛ 
обліку звернень та повідомлень про булінг з дітьми або загрозу його вчинення

№ з/п

Дата отримання заяви або повідомлення

Прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання дитини, щодо якої надійшла заява чи повідомлення

Прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання особи, яка вчинила булінг з дитиною або від якої існує загроза його вчинення

Стислий зміст заяви або повідомлення

Вжиті заходи щодо захисту прав та інтересів дитини

Дата, час та суб’єкт, якому направлено повідомлення

Примітки

1

2

3

4

5

6

7

8

 

 

 

 

 

Заява

 про випадок булінгу (цькування)

 

Назва закладу освіти

 

Прізвище, ім'я, по батькові заявника

Інформацію отримано:

 анонімно;  від дитини;  від батьків дитини, осіб, які їх замінюють;  від інших фізичних осіб;  від підприємств, установ, організацій, громадських обєднань;

 від служби у справах дітей;  органу внутрішніх справ;  центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;  закладу освіти;  закладу охорони здоров'я

 

Прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання особи, щодо якої вчинено булінг,  або підозрюють про його вчинення за зовнішніми ознаками

______________________________________________________________________

_

Проживає/перебуває за адресою:__________________________________________

 

Прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання особи, яка вчинила випадок булінг над особою, або щодо якої виникла  підозра про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками

Проживає/перебуває за адресою:__________________________________________

 

_______________________________________________________________________

Зміст повідомлення: _____________________________________________________

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

Вжиті заходи: __________________________________________________________

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

До повідомлення додано документи (за наявності) _________________________

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

 (прізвище, ім’я, по батькові та посада особи, яка надсилає повідомлення)

 

Дата надсилання повідомлення ___________       ______________      Телефон ______________

                                                                                           (підпис)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень