Щасливі свята та реальність війни складно поєднувати, тому пережити прийдешній період може бути непросто.

Дата: 29.12.2023 14:21

Як у святковий період подбати про своє психічне здоров‘я? Ось кілька порад 👇

💌 Щоб допомогти своєму психічному здоров‘ю, варто закінчувати кожен свій день пригадуванням приємного моменту. Що вас надихнуло, вразило, здивувало? Поділіться цим з близькою людиною або ж запишіть його у щоденник.

💌 Зафіксуйте те, чого вам зараз достатньо: їжі, води, тепла, обіймів, сміху, сну. Нагадайте собі, за що ви цінуєте теперішній момент.

💛 Дозвольте собі спогади. Це можуть бути фотографії або музика, які нагадають вам часи, коли ви не були самотніми. Якщо вам захочеться плакати — плачте. З вдячністю пригадуйте те, що ви мали, і те, ким ви були для дорогих вам людей.

❤️ Турбуйтеся про себе. Гаряча ванна, свічки, ароматичні олії – все це способи, якими ви можете виявляти любов до себе. Пам’ятайте, що турбота про себе дає сили бути поруч з іншими людьми.

❤️‍🩹 У час свят ви можете також відчувати провину або сором. Це - сильні саморуйнівні емоції. Як з ними бути?

Шукайте прощення у людей, яких ви, на вашу думку, образили. Це не обов'язково робити особисто. Уявіть людину чи групу людей, яких ви образили або не захистили. Подумки попросіть їх пробачити вас і одночасно вибачте їм.

❤️‍🩹 Напишіть листа тому, хто, на вашу думку, завдав вам страждань. Пишіть те, що відчуваєте, не засуджуйте себе та не виправляйте. Ви можете спалити лист та розсіяти попіл.

А що допомагає вам дбати про себе зараз? Діліться у коментарях 👇