До уваги жителів громади!
Дата: 26.09.2023 10:04
Кількість переглядів: 103
З початку року зареєстровано 17 випадків правця: захворіли 5 дітей та 12 дорослих.
- Правець не передається від людини до людини. Правець є рановою інфекцією: захворювання виникає лише при проникненні збудника в організм через поверхню рани при пораненнях (бойових, виробничих або побутових), опіках, відмороженнях .
- Правцем можна інфікуватись: при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин; внаслідок травмування гострими предметами, уламками деревини.
- Обробка рани антисептиками не може знешкодити бактерії
- Він вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, а смертність від нього сягає 70%.
- Єдиний спосіб запобігти правцю – вакцинація.
- Відповідно до Національного календаря щеплень, діти отримують щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а до дорослі – кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років;
- Календар щеплень визначає отпимальний вік і проміжки часу для введення вакцин. Тому для найкращого захисту варто робити щеплення вчасно. А якщо пропустили – старайтесь надолужити якомога раніше пропущені дози, щоби сформувати імунітет до правця
- Якщо так сталося, що ви раніше не були щеплені або не знаєте, чи вас вакцинували від правця, то обов’язково зверніться до сімейного лікаря, щоб отримати три дози вакцини АДП-М проти правця та дифтерії з інтервалом 4 тижні між першою й другою дозою та 6 місяців між другою та третьою дозами.
- Зробити щеплення від правцю можна на базі Ротмістрівської мед.амбулатирії