Екскурсія до Смілянського краєзнавчого музею
Історія Смілянського краю надзвичайно багата. На нашій території знайдено історичні пам’ятки найдавніших культур та епох. Смілянщина відома своїми нескореними героями, які боролися за волю та правду, зокрема національно-визвольними формуваннями холодноярських отаманів, гайдамацьким рухом та поселеннями вільних козаків. Кожен українець повинен знати історію рідного краю, тому що, знаючи минуле, ми будуємо своє майбутнє.
У місті Сміла є маленький краєзнавчий музей, фонди якого налічуюють понад 3500 одиниць експонатів. У музеї зберігаються історичні реліквії та сімейні цінності династії графів Бобринських, старожитності нашого краю та археологічні знахідки. Саме тому, з пізнавальною метою, це унікальне місце відвідали студенти Університету ІІІ віку із села Ротмістрівка.
Директорка музею, Віленко Надія Анатоліївна, на високому рівні провела цікаву та змістовну екскурсію для студентів, ознайомила з багатьма новими фактами нашої історії: розповіла і про першу «пральну машинку», і про перший «пральний порошок» та «ополіскувач», про побут та життя козаків, про історію назви міста Сміла, про цукровий завод та про захоплююче життя родини Бобринських.
Відвідування такого місця викликало багато позитивних емоцій, студенти отримали неймовірні враження від почутого та побаченого, адже, як відомо, ніколи не пізно пізнавати нове.