Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

До уваги батьків та дітей!

Дата: 10.04.2023 12:30
Кількість переглядів: 212

Фото без опису

 

Stop_sexтинг

Сексторшен – це налагодження довірливих стосунків з дитиною в інтернеті, з метою отримання матеріалів сексуального контенту (зображень, відео) для подальшого шантажу, залякування та примусу.

По суті, це ситуація, коли доросла людина використовує свою владу або авторитет для отримання сексуального контенту від дитини. Це є одним з найбільш серйозних порушень прав дитини й може призвести до тяжких наслідків для їх фізичного і психологічного здоров'я.

На жаль, жертвою сексторшену можна стати, використовуючи будь-яку програму з можливістю надсилати фото та відео.

22% опитаних дітей, що навчаються у старшій школі, отримували прохання від злочинців надіслати оголені фото за останній рік, згідно з дослідженням, що було проведено в Україні серед 4700 школярів.

Важливі кроки для захисту дітей від сексуального насильства та сексторшену:

1. Навчання дітей про те, що таке сексуальне насильство та сексторшен, як розпізнати потенційно небезпечні ситуації та як відреагувати на них.

2. Розмова з дітьми про їхні особисті кордони та про те, що ніхто не має права зашкодити їхньому тілу або посягати на нього без їхньої згоди.

3. Підтримка дітей у випадку, якщо вони стали жертвою сексуального насильства або сексторшену, та допомога їм у зверненні до компетентних органів.

Організація stop_sexтинг рекомендує навчати дітей уникати анонімних чатів, оскільки подібні платформи можуть використовуватись не лише в розважальних, а і в злочинних цілях.

Проте, якщо ви знаєте, що ваші діти інколи проводять так свій час. То для вас ми підготували ТОП правил спілкування в анонімних чатах, яких треба навчити дитину та які дозволяють подбати про їх безпеку. Тож, що потрібно робити:

  1. Памятати, що все, що було написано в чаті, там і залишається. Дитина не зможе відмінити повідомлення чи безслідно їх видалити, оскільки інший користувач може в будь-який момент зробити скрін переписки та використовувати його у своїх цілях.
  2. Уникати відповідей та розголошення приватної інформації незнайомцям у мережі.
  3. Зберігати у таємниці інформацію про їх місце розташування (точна адреса проживання, навчання чи відпочинку).
  4. Використовувати нік. Який ніяким чином не повязаний з їх реальним імям та прізвищем, а також не містить сексуалізованого підтексту.
  5. Якщо хтось пише чи показує щось непристойне, то ігнорувати такі повідомлення та блокувати користувача.
  6. Якщо розмова переходить на обговорення теми сексу – припинити її. Це часто призводить до непередбачених наслідків, з якими дитині навряд чи хотілось би зіштовхнутись.
  7. Якщо дитину щось налякало чи викликало відчуття дискомфорту під час переписки з іншим користувачем, то варто повідомити про це батькам чи дорослим, яким вона довіряє.

Поділіться цими правилами зі своїми дітьми та наголосіть на тому. Що вони завжди можуть звернутися до вас по допомогу та повністю довіряти вам.

Цей проєкт реалізується #stop_sexтинг у партнерстві з Ресурсним Центром Недержавних Організацій, за фінансової підтримки Українського Гуманітарного Фонду.

Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine

#stop_sexтинг #не_ведись

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень