Правила безпеки в Інтернеті

Дата: 05.04.2023 09:57

Щоб запобігти негативним явищам та небезпекам, які очікують в Інтернеті, необхідно навчитися правильній поведінці та безпечним користуванням сучасними Інтернет технологіями і дотримуватися таких правил безпеки в Інтернеті:

1. Використовуйте надійний пароль – комбінуйте букви, цифри та інші символи.

2. Нікому без дозволу батьків не давайте особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону,  назву й адресу школи.

3. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
4. Ніколи не погоджуйтесь на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
5. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.

6. Не відповідайте на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що

надає послуги Інтернет.

7. Розробіть з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

8. Не заходь на аморальні сайти і не порушуй без згоди батьків ці правила.
9. Не давай нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
10. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті, тобто не поширюйте в інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.
11. Не шкодь і не заважай іншим користувачам. Натисни кнопку редагування, щоб змінити цей текст.

12. Додавайте «в друзі» тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.

Памятайте, що в інтернеті не все є надійним і не всі є чесними. Завжди дотримуйтесь законів навіть в Інтернеті, піклуйтеся про інших так само, як про себе, будьте обачними та обізнаними, щоб вберегти себе від неприємностей, що чатують на вас в Інтернеті.