Внесені зміни у процес розірвання договорів оренди сільськогосподарського призначення юридичною особою
Угоди про дострокове розірвання договорів оренди та суборенди землі сільськогосподарського призначення, де однією із сторін є юридична особа, вважаються значними правочинами.
З 26 вересня 2022 року набирають чинності окремі положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству» від 12.05.2022 № 2255-IX.
Зазначається, що для укладення угоди, має бути рішення вищого органу управління сільськогосподарського підприємства (протокол загальних зборів, рішення єдиного учасника).
Якщо такого рішення немає, то угода про дострокове розірвання договору не породжує жодних юридичних наслідків, і державний реєстратор не буде мати права провести реєстраційну дію.
Важливо, що рішення може бути оформлено на декілька земельних ділянок одночасно.
Слід зазначити, якщо в статуті підприємства буде вказано, що правочин на розірвання договорів оренди є незначним і не потребує рішення вищого органу управління, тоді рішення можуть прийматися уповноваженою особою.
Прийняття законодавчої норми встановить дієвий запобіжник з метою гарантування непорушності права власності та користування земельними ділянками. Якщо раніше, керівник підприємства, який не є власником, мав змогу самостійно та одноосібно за погодженням з власником ділянки розривати договори оренди та укладати їх на інше підприємство, то з прийняттям вказаної норми буде захищено саме підприємство від ймовірних зловживань.