Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах

Дата: 17.08.2022 13:42

Сім’я відіграє в житті кожної людини найважливішу роль. З самого народження нас оточують найрідніші люди – мама й тато. Вони вчать всьому: ходити, говорити, думати. Вони годують, одягають, піклуються про здоров’я. Вчать бути добрими, чемними. Всі люди мріють про щасливу родину. Але для цього кожен повинен докласти багато зусиль, щоб уникати конфліктів. Батьки – це ті люди, які готові дати пораду в будь-якій життєвій ситуації.

Саме тому турбота про сім’ю, родину, попередження складних життєвих обставинах є першочерговим напрямком роботи працівників комунального закладу «Центр надання соціальних послуг Ротмістрівської сільської ради». Постійно проводяться виїзди у старостинські округи Ротмістрівської громади з метою виявлення сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Проте такі сім’ї виявляються не тільки під час виїздів. Інколи надходить інформація про батьків, які мають низький вихований потенціал,  безвідповідально ставляться до своїх батьківських обов’язків. За кожним таким повідомленням здійснюється візит у сім’ю, складається оцінка потреб дітей та сім’ї. З членами родин з’ясовуються проблемні питання, спільно обговорюються шляхи виходу із складних обставин. Проводяться профілактичні бесіди стосовно способів підвищення батьківського потенціалу, попередження домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми, забезпечення дітей повноцінним харчуванням, дотримання санітарно-гігієнічних умов проживання дітей та недопустимості порушення їх прав. Крім того, надаються консультації щодо основ раціонального використання сімейного бюджету.