До уваги жителів громади!

Дата: 24.03.2022 09:54

Останнім часом почастішали випадки випалювання населенням залишків сухої рослинності. З початку 2022 року зафіксованої 110 пожеж в екосистемах Черкаської області, під час яких травмувалося 2 особи. Існує реальна загроза виникнення лісових пожеж та пожеж на торфовищах.

Просимо забезпечити виконання заходів, визначених розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 09.04.2020 № 203 «Про заходи щодо запобігання виникненню лісових пожеж та дотримання вимог правил пожежної безпеки в лісах області на 2020-2025 роки», а саме:

заборони спалювання сухої трави і залишків  рослинності на сільгоспугіддях, вздовж доріг, на територіях приватних садиб;

ліквідації звалищ сміття, побутових і виробничих відходів у лісах, лісозахисних смугах, торфовищах і на прилеглих до них територіях;

дотримання вимог пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах, недопущення розведення багать у лісах та на торфовищах, випалювання сухої трави, залишків рослинності та побутових відходів у населених пунктах і землях сільськогосподарського призначення

Крім того, наголошуємо на тому, що 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Відтепер такі дії розцінюються як злочин, за який передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Отже, усім бажаючим спалювати сухостій пропонуємо зважити на міру відповідальності та забути про таку практику.