Чи потрібно суб’єктам декларування у період дії воєнного стану надавати інформацію та документи на запити.

Дата: 22.03.2022 09:31

Чи потрібно суб’єктам декларування у період дії воєнного стану надавати інформацію та документи на запити, надіслані їм уповноваженими особами в межах проведення повної перевірки декларацій чи здійснення контролю щодо правильності та повноти заповнення декларацій, що розпочалися до 24 лютого 2022 року?

Ні, у період дії воєнного стану або стану війни повні перевірки декларацій та заходи контролю щодо правильності та повноти заповнення декларацій не проводять.

У ці тяжкі часи уповноважені особи Національного агентства з питань запобігання корупції разом із декларантами боронять рубежі нашої Батьківщини, тому спочатку перемога, а потім — декларування та перевірки.

Власне, подавати всі типи декларації громадяни України зможуть упродовж трьох місяців після закінчення воєнного стану.

Про це йдеться в роз’ясненні Національного агентства з питань запобігання корупції від 7 березня цього року.

«Подавати декларації треба буде протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану. Це стосується всіх типів декларацій (щорічної, при звільненні та декларації кандидата на посаду), а також повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та про відкриття валютного рахунку», — наголошується в повідомленні.