Щодо складної гідрологічної ситуації

Дата: 23.02.2022 09:03

Низький рівень води у водних об’єктах під час льодоставу може призвести до загибелі водних біоресурсів внаслідок значного зменшення кількості розчиненого кисню у воді.

Згідно з Положенням про Державну екологічну інспекцію Центрального округу від 01.06.2021 № 250, Інспекція здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог природоохоронного законодавства шляхом здійснення планових та позапланових перевірок.

Відповідно до статті 10 Водного кодексу України, до відання сільських, селищних, міських та районних у містах рад у галузі регулювання водних відносин на їх території належить, зокрема; здійснення заходів щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів; контроль за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів; організація роботи, пов’язаної з ліквідацією наслідків аварій та стихійного лиха, погіршенням якості вод або їх шкідливою дією, залучення у встановленому порядку до цієї роботи підприємств, установ і організацій; організація інформування населення про стан водних об’єктів, а також про надзвичайні екологічні ситуації, які можуть негативно вплинути на здоров’я людей, та про заходи, що вживаються для поліпшення стану вод; вирішення інших питань у галузі регулювання водних відносин у межах своєї компетенції.

З огляду на вищевикладене, пропонуємо тримати на постійному контролі питання щодо здійснення, у межах повноважень, визначених чинним законодавством, необхідних заходів із недопущення погіршення умов існування та масової загибелі водних біоресурсів на відповідній території.