З початку програми 5-7-9 бізнесу видано кредитів на 86,6 мільярдів гривень

Дата: 14.02.2022 13:26

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» розширила доступ малого та середнього бізнесу до фінансування.  Понад 33,8 тис. кредитних угод укладено у рамках Програми на загальну суму 86,636 мільярда гривень, з них 24,16 млрд. грн. були видані в якості рефінансування попередньо отриманих позик, на капітальні інвестиції підприємці отримали 9,86 млрд. грн. та 52,61 млрд. грн. в якості антикризових кредитів під 3%.

Найбільше видано позик в торгівлі (32%) та сільському господарстві (35 %) на суму 60,377 млрд. грн., що становить 70,0% від кредитних зобов’язань.

На розвиток бізнесу Черкащини та підтримку в умовах обмеження, що пов’язані з карантинними заходами внаслідок епідемії, по кредитним договорам було отримано 3,522 мільярдів гривень.

На сьогоднішній день Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво вже з 36-ма банками.

Нагадуємо, завдання програми - посилення конкурентоспроможності українського мікро та малого бізнесу, створення нових робочих місць, повернення трудових мігрантів.

Програма передбачає фінансування на такі цілі:

• придбання нових або таких, що були у використанні основних засобів;
  • модернізація наявних основних засобів;
  • здійснення будівництва/реконструкції/ремонту в приміщеннях ведення основної господарської діяльності (крім офісних приміщень);
    • інші аналогічні цілі за умови дотримання критеріїв участі та за відсутності прямих заборон у чинному законодавстві Україні.

З порядком надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва та програмами кредитування, можна ознайомитися за посиланнями відповідно https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/28-2020-%D0%BF#Text та https://5-7-9.gov.ua/.

Інформація Смілянського міськрайонного

центру зайнятості