Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Національна гаряча лінія для дітей та молоді

Дата: 01.02.2022 08:21
Кількість переглядів: 348

Фото без опису

Насильство та жорстоке поводження з дитиною

?

??Насильством щодо дитини є усі форми домашнього насильства (психологічне, фізичне, сексуальне та економічне), а також тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, економічне насиьство, сексуальні дії, а також слова та вирази, що принижують честь та гідність людини чи є погрозами.?

За насильство щодо дитини законодавством України передбачена цивільно-правова, адміністративна та кримінальна відповідальність. Залежно від наслідків для потерпілої сторони застосовуються норми Цивільного кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення чи Кримінального кодексу України, а також ЗУ “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та ЗУ “Про охорону дитинства”. Відповідальністю за такі дії може бути штраф, громадські/виправні роботи, арешт, обмеження/позбавлення волі.?

??Жорстоке поводження є більш об’ємним поняттям. До нього належать будь-які дії насильницького характеру від будь-якої особи, нехтування, зловживання або нездатність чи небажання виховання та турботи за дітьми від батьків чи інших представників дитини. Жорстоке поводження над дитиною умовно можна поділити на наступні категорії:?

????будь-яка форма рабства або практика подібна до рабства; експлуатація дітей (ст.149,150 КК);?

????вербування, пропозиції займатися проституцією, створення та розповсюдження дитячого порнографічного матеріалу (ст. 149 та 301 КК);?

????використання дитини в жебрацтві (ст.150-1 КК);?

????втягнення в злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю/ наркотичних чи психотропних речовин (ст. 315 КК);?

????статеві зносини та розпусні дії щодо дитини (Ст.155 та 156 КК);;

залишення дитини в небезпечних для її життя та здоров’я обставинах (ст. 135 КК);?

????діяння, що призвели до подій, за яких дитина стала очевидцем злочину проти життя, здоров’я, волі, честі, гідності та статевої недоторканості особи;?

????будь-яка форма насильства щодо дітей.?

??Дії, які є жорстоким поводженням до дитини, зафіксовані в Кримінальному кодексі. Відповідно до якого за них передбачена кримінальна відповідальність, найчастіше це позбавлення або обмеження волі.?

«Проєкт «Національна гаряча лінія для дітей та молоді» впроваджується Громадською організацією «Ла Страда-Україна» за фінансової підтримки UNICEF Ukraine та уряду Німеччини.?

#116111UA #НДМГЛ #childhotline #національнагарячалінія #гарячалініядопомоги #гарячалініяпідтримки #ЮНІСЕФ #UNICEF #UNICEFUkraine


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень