Епідемічна ситуація щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу в Черкаській області

Дата: 01.12.2021 08:08

За весь час епідемії в Черкаській області зареєстровано 9353 випадків ВІЛ-інфекції та 1296 випадки смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

На обліку перебуває 3952 ВІЛ-інфіковані особи. Протягом 2021 року під медичний нагляд вперше в житті було узято 225 ВІЛ-інфікованих осіб.З них 34% пацієнтів вже знаходились в ІІІ-ІУ клінічних стадіях.

Найбільша кількість випадків ВІЛ-інфекції (63,0%) реєструється серед міського населення області. Серед уперше зареєстрованих ВІЛ-інфікованих осіб переважають чоловіки – 62,0%, частка жінок склала 38,0%.

Найбільш ураженою віковою групою залишається вікова група 25-49 років, яка в загальній структурі складає 79,4%.

Основним шляхом передачі ВІЛ-інфекції є статевий 74,6%. Парентеральний шлях 23,8%, шлях передачі від ВІЛ-інфікований матері до дитини –1,6%.

За результатами сероепідмоніторингу в області за 11 місяців 2021 року виявлено 272 ВІЛ-позитивні особи, в тому числі 54 дитини з невстановленим діагнозом.

Всього на диспансерному обліку в області знаходиться 1275 хворих на СНІД, в тому числі 22 дітей до 18 років.

У 2021 році зареєстровано 18 випадків смерті від захворювань, обумовлених СНІДом.

Основним контингентом ризику летальних випадків залишаються споживачі ін’єкційних наркотиків, частка яких в структурі померлих становить 50%. Всі померлі особи знаходилися у віковій категорії 25-55 років. Основною причиною смерті у хворих на СНІД на першому місці залишається – туберкульоз – 50,0%