ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ТЕРМІН ЗАМІНИ ПОСВІДЧЕНЬ ОСОБАМ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Дата: 24.11.2021 15:21

Нагадуємо, що 31 грудня 2021 року завершується термін заміни посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

А саме:

- особам, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1);

- учасниках ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт;

- особам, які є потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Даний термін встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 №1129 «Про внесення змін до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551. Замінюються посвідчення на підставі рішень комісії обласної державної адміністрації з питань видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в міру надходження бланків.

Для заміни посвідчення необхідно при собі мати:

- паспорт,

- довідку про присвоєння ідентифікаційного коду,

- посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи,

- довідку МСЕК (у разі інвалідності),

- матове фото 3x4.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 31 зазначеної постанови посвідчення:

- учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 та 3),

- особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2),

- потерпілого від Чорнобильської катастрофи (категорія 3),

- потерпілого від Чорнобильської катастрофи (серія Г),

- дитини, потерпілої від Чорнобильської катастрофи (серія Д),

- дружини (чоловіка), опікуна дітей померлого громадянина із числа ліквідаторів (потерпілих), смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою,видані за старими зразками, є дійсними до заміни їх в установленому порядку.