Врахування доходів фізичних осіб-підприємців при оформленні житлової субсидії

Дата: 08.11.2021 12:25

Самозайняті особи мають право на отримання субсидії нарівні з іншими особами, які не займаються підприємницькою діяльністю. Під час оформлення субсидії для фізичної особи – підприємця  є певні особливості врахування доходів. Для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку до сукупного доходу за кожен місяць враховується дохід:

• для І групи – у розмірі однієї мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи (у випадку призначення субсидії з жовтня розмір мінімальної заробітної плати станом на 30.06.2021 становить 6 000 грн.);
  • для ІІ групи – у розмірі двох мінімальних заробітних плат станом на кінець періоду, за який враховуються доходи (6 000 грн.*2 = 12 000 грн.);
  • для ІІІ групи – у розмірі трьох мінімальних заробітних плат станом на кінець періоду, за який враховуються доходи (6 000 грн. *3 = 18 000 грн.).

При цьому для ФОП не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності, інформацію про які подано Державною податковою службою на запит департаменту. Система оподаткування та групи платників єдиного податку зазначаються станом на останній місяць періоду, за який враховуються доходи.