Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Наставництво – ЦЕ ВПОРЯДКОВАНЕ ПРОФЕСІЙНЕ ВОЛОНТЕРСТВО.

Дата: 03.11.2021 10:38
Кількість переглядів: 281

Фото без опису

 

Завдяки державі та спонсорам незахищені діти мають продукти, одяг, дах над головою. Але в них немає того, що не купиш за гроші – БЛИЗЬКОЇ ЛЮДИНИ, яка може навчити елементарним навикам життя: приготувати їжу, вести бюджет, розпоряджатись власними коштами, оформляти документи, влаштуватись на роботу – це звичайні речі для нас і невідомі для дітей з інтернатних закладів. Місток до реального життя – ось що потребують ці діти. Благодійна допомога, звичайно, дуже добре, але вона не замінить індивідуальної людської підтримки. Роль наставника – допомогти дітям відчути себе особистістю, визначити інтереси та здібності, допомогти у виборі професії, навчити справжнім життєвим цінностям, навчити робити обдумані вчинки, вирішувати повсякденні проблеми та мистецтву спілкування. Завдяки наставнику дитина отримує шанс на нову долю, а не ту, яка вготована по статистиці.

Сьогодні майже 160 тис. українських дітей проживають в інтернатних закладах. Лише 8% з них мають статус для всиновлення. Виходячи з інтернатного закладу, 90% випускників не готові до самостійного життя. Часто вони потрапляють на дно соціуму і стають загрозою для інших. Статистика свідчить, що значний відсоток їхніх дітей також потрапляє в такі ж інституційні заклади.

Від 4 липня 2017 р. № 465  затверджено положення про наставництво, що робить наставництво офіційною законною формою допомоги дитині в інтернатному закладі.

Наставництво – це ефективна допомога дітям-сиротам із інтернатних закладів для соціалізації та адаптації до самостійного життя. Наставництво – це дружба між дорослим та підлітком, яка передбачає регулярні зустрічі.

 Наставник - це людина, яка хоче стати другом для дитини-сироти чи позбавленої батьківського піклування, яка готова присвячувати їй свій час, ділитися знаннями, допомагати і підтримувати.

Щоб стати наставником потрібно:

 1. Звернутися до  відділення організації  надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді або в громадську організацію, яка реалізує наставництво за місцем вашого проживання)
2. Пройти інформаційну зустріч і консультацію з психологом.

3.Зібрати необхідний пакет документів:

-Заява;
-Копія паспорта;

-Довідка з МВС про несудимість;

 - Медична довідка про стан здоров'я. Потрібно пройти лікарів: дерматовенеролога, психіатра, фтизіатра, терапевта, нарколога, а також здати аналіз крові (Реакція Вассермана та ВІЛ-інфікованість).
4. Пройти 4х денний тренінг для наставників (з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя) і отримати висновок Обласного Центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді (ОЦСССДМ) про те, що ви можете здійснювати діяльність з наставництва.
5. Підписати тристоронній договір (за згодою дитини): наставник – відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді - керівник дитячого закладу.

За детальною інформацією Ви можете звернутися в КЗ « Центр надання соціальних послуг Ротмістрівської сільської ради» у відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді  с. Ротмістрівка, вул. Стемальщука 2.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень