Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

ВАРТО ЗНАТИ: ПЕРЕВАГИ ОФІЦІЙНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Дата: 17.09.2021 13:10
Кількість переглядів: 626

Фото без опису

 

Працювати за трудовим договором – вигідний вибір, адже трудове законодавство гарантує соціальний захист.

Основний документ, що регулює трудові відносини – це Кодекс законів про працю. Також трудові права і соціальні гарантії визначені в законах «Про відпустки», «Про оплату праці», «Про охорону праці», «Про зайнятість населення» та інших нормативно-правових актах. Із моменту підписання трудового договору ви вважаєтеся найманим працівником, який має такі трудові права й соціальні гарантії:

Гідні та безпечні умови праці

- Роботодавець зобов’язаний перевіряти робочі місця, надавати спецодяг і взуття, засоби індивідуального захисту, організовувати навчання з охорони праці та медичні огляди. Якщо ж ваші умови праці шкідливі, ви отримуєте додаткову відпустку, підвищену оплату, ранній вихід на пенсію та інші пільги.

Виконання посадових обов’язків

- Роботодавець не може змусити вас виконувати роботу, яка не передбачена трудовим договором і посадовою інструкцією. Якщо ви не згодні з тим, що вам кажуть робити, можете відмовитися.

Нормований робочий час

- Закон забороняє працювати більше ніж 40 годин на тиждень. Якщо ви працюєте у шкідливих умовах або вам менше ніж 18 років, ваш робочий тиждень ще менший − 36 годин.

За умови п’ятиденного робочого тижня ви маєте відпочивати два дні. Якщо вихідний всього один, ваш робочий день має тривати до 7 годин.

Вас не можуть змусити працювати понаднормово чи на вихідних. Виняток– якщо це потрібно для оборони країни, усунення наслідків стихійного лиха, аварії чи недопущення псування майна. Ще одна приємна перевага задекларованої праці – скорочений робочий день напередодні святкових і неробочих днів.

Оплачувані та неоплачувані відпустки

- За трудовим договором, ви маєте право на щорічні оплачувані відпустки. На січень 2021 року мінімальна тривалість такої відпустки − 24 календарні дні за робочий рік. Якщо вам менше ніж 18 років, можете відпочивати 31 день.

Крім основної відпустки, вам дозволені оплачувані навчальні та творчі відпустки (для написання дисертації чи підручника, для участі у всеукраїнських і міжнародних спортивних змаганнях). Стали донором крові? Відпочиньте наступного дня або додайте цей день до щорічної відпустки. Зарплата при цьому зберігається.

Ви можете взяти відпустку за власний рахунок у разі весілля, народження дитини, похорон, для догляду за хворими родичами.

Також передбачені додаткові відпустки для працівників із дітьми, учасників бойових дій та чорнобильців.

Регулярна виплата зарплати не нижче від мінімальної

- Місячна зарплата за повністю виконану роботу не може бути менше від мінімальної (у 2021 році – 6000 грн).

За трудовим законодавством, робота понаднормово та у вихідні оплачується у подвійному розмірі. За роботу у святковий день ви можете взяти день відпочинку.

Роботодавець має виплачувати зарплату регулярно, не рідше двох разів на місяць та не пізніше семи днів після закінчення періоду роботи. Якщо день виплати збігається з вихідними чи святами, зарплата виплачується напередодні.

Захист від необґрунтованих штрафів

- Задекларована праця захищає вас від зловживань із боку роботодавця. За порушення трудової дисципліни закон передбачає лише два покарання: догану або звільнення.

Матеріальна відповідальність стягується в разі суттєвої шкоди внаслідок протиправних дій або бездіяльності, а відрахування не можуть перевищувати 20 % зарплати.

Можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію

- Працюючи офіційно, ви можете поєднувати роботу з навчанням у школі, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, в аспірантурі, підвищенням кваліфікації. Закон передбачає оплачувані відпустки чи можливість взяти вільні від роботи дні без оплати або з частковою оплатою під час сесії.

Захист від незаконного звільнення

- Якщо ви працюєте нелегально, вас можуть звільнити в будь-який день. А якщо у вас є трудовий договір, то у разі скорочення посади роботодавець має попередити вас про звільнення за два місяці.

Страхові виплати в разі непрацездатності

- За кожного офіційно працевлаштованого працівника роботодавець сплачує єдиний соціальний внесок. Це ваша гарантія на випадок хвороби, нещасного випадку, пов’язаного з роботою, чи професійного захворювання.

 

 

Відділ обслуговування громадян № 7

(сервісний центр) ГУ ПФУ в Черкаській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень