Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Прийнято Закон щодо дерегуляції у сфері земельних відносин

Дата: 12.05.2021 11:33
Кількість переглядів: 1168

Фото без опису

Прийнято Закон про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин (проект № 2194), який передбачає передання землі державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України повідомило, що  Закон передбачає:

  • реформування системи управління у сфері земельних відносин та зняття штучних обмежень господарської діяльності для спрощення доступу до земельних ресурсів населення та бізнесу;

  • скасування зайвих дозволів та дублювання процедур перевірки документації із землеустрою;

  • запровадження незалежного контролю документації із землеустрою через громадську експертизу або рецензування;

  • надання відомостей документації із землеустрою статусу публічних, відкритих та загальнодоступних даних;

  • інтеграцію та уніфікацію землевпорядної, топографо-геодезичної та картографічної діяльності;

  • запровадження страхування професійної відповідальності виконавців робіт із землеустрою як альтернативи державному контролю;

  • зменшення вартості робіт та тривалості часу, що витрачається на виконання процедур, пов'язаних з проведенням землеустрою;

  • зменшення ризиків хабарництва та корупції.

Законом скасовуються вимоги щодо цільового використання земель сільськогосподарського призначення.

Згідно із Законом зміна цільового призначення земельних ділянок, що не належать до державної чи комунальної власності, здійснюється сільською, селищною, міською радою.

Земельні  ділянки  сільськогосподарського призначення, отримані у спадщину юридичними особами, які відповідно до Земельного кодексу не можуть набувати їх у власність, підлягають відчуженню протягом одного року.

Законом визначено, що площа земельної ділянки, що надається громадянину в оренду для городництва, не може перевищувати 0,6 гектара.

Земельні  ділянки  сільськогосподарського призначення приватної власності можуть бути відчужені лише за договорами купівлі-продажу, дарування, довічного утримання, спадкового договору, міни, шляхом внесення до статутного (складеного) капіталу чи шляхом звернення стягнення на них.

Площа земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної або комунальної власності, право оренди, емфітевзису якої виставляється на земельні торги, не може перевищувати 20 гектарів.

Законом встановлено порядок вилучення земельних ділянок із постійного користування. Земельні ділянки, надані у постійне користування із земель державної та комунальної власності, можуть вилучатися для суспільних та інших потреб за рішенням органів, які здійснюють розпорядження земельними ділянками відповідно до їх повноважень.

Вилучення земельних ділянок здійснюється за письмовою згодою землекористувачів, а в разі незгоди землекористувачів - у судовому порядку. Справжність підпису на документі, що підтверджує згоду землекористувача на вилучення земельної ділянки, засвідчується нотаріально.

Закон встановлює адміністративну відповідальність за невиконання законних розпоряджень, приписів посадових осіб органів, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель у вигляді штрафу на громадян від п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до сорока п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Недопущення посадових осіб органів, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель, до здійснення заходів державного контролю - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятисот до однієї тисячі нмдг і на посадових осіб - від однієї тисячі до двох тисяч нмдг.

Аграрна галузь переживає часи турбулентності, тому сьогодні вкрай важливо об'єднати команду, щоб бути на крок попереду зовнішніх загроз. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень