Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

РОЗДАВАТИ ЧУЖІ НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ - ТЕПЕР ЗАБОРОНЕНО ЗАКОНОМ

Дата: 08.04.2021 09:26
Кількість переглядів: 927

Фото без опису

Це стосується боржників, які без дозволу вказують своїх знайомих, сусідів, родичів чи колег – поручителями при укладенні договору про споживчий кредит.

В разі заборгованості колектори не дають цим людям спокійно жити, телефонують вдень і вночі. Хоча вони і не мають жодного відношення до боргу, а інколи навіть особисто не знайомі з боржником.

Виправити цю ситуацію запропонував парламенту на законодавчому рівні.

Подав відповідні правки до законопроекту щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості (реєстраційний №4241).

Президент України Володимир Зеленський закон, який посилює захист боржників від неправомірних дій колекторських компаній.

Що передбачив своїми пропозиціями до закону:

-Кредитодавець не має права зазначати у договорі про споживчий кредит як поручителя або майнового поручителя особу, з якою не укладено відповідний ??письмовий договір??;

-Кредитодавцю або колекторській компанії забороняється будь-яким чином взаємодіяти з особами, які не надавали письмову згоду на таку взаємодію, з приводу укладеного споживачем договору;

-Якщо під час першої взаємодії кредитодавця, нового кредитора, колекторської компанії з такою третьою особою вона висловила заборону на здійснення обробки її персональних даних, кредитодавець, новий кредитор, колекторська компанія зобов’язані негайно припинити здійснення такої обробки.

У разі якщо врегулювання простроченої заборгованості в інтересах кредитодавця, нового кредитора одночасно здійснюють кілька колекторських компаній, кредитодавець, новий кредитор зобов’язаний невідкладно повідомити про заборону третьої особи на здійснення обробки її персональних даних усім таким колекторським компаніям з метою негайного припинення ними обробки персональних даних зазначеної особи при врегулюванні простроченої заборгованості за таким договором про споживчий кредит.

Споживач повинен бути проінформований про кримінальну відповідальність за незаконне збирання, зберігання, використання, поширення конфіденційної інформації про третіх осіб, передбачену статтею 182 Кримінального кодексу України під час укладання договору про споживчий кредит!

За порушення цих норм закону відтепер передбачена сувора відповідальність.

Зобов’язано кредитодавця укладати договори про колекторські послуги лише з юридичними особами, які включені до відповідного реєстру НБУ.

Колекторам заборонено законом:

-шантажувати,

-погрожувати боржникам,

-надавати неправдиву інформацію про розмір боргу,

-принижувати гідність,

-зазіхати на свободу, власність боржника чи його близьких.

Все це посилить захист боржників та підвищить відповідальність колекторів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень