Інтернет залежність-як феномен сучасного світу

Дата: 23.03.2021 10:36

У наш час особливо важливого значення на­буває інформація. Усе частіше потрібне володін­ня швидкими й точними даними про предмет ді­яльності. Найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використан­ня глобальної мережі Інтернет, яка може бути як всесвітньою енциклопедією, що об’єднує інформаційні ресурси всього світу, так і  зловісною павутиною, яка губить людей.

19 березня 2021 року  фахівцями із соціальної роботи КЗ « ЦНСП Ротмістрівської сільської ради» було проведено оглядовий тренінг-лекцію в Макіївському ліцеї на тему: «Комп’ютерна та Інтернет залежність, небезпека в Інтернеті» для  учнів 7 класу у кількості 16 учнів. Мета тренінгу-лекції полягала в консультуванні  з питань профілактики комп’ютерної залежності, визначити та проаналізувати основні проблеми комп’ютерної та Інтернет-залежності,  розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет, розвивати уважність, спостережливість, мовленнєві навики, пам’ять, виховувати любов до родини, навколишнього світу, етичне спілкування між товаришами, дорослими, молодшими друзями. Разом з учнями було розроблено поради по використанню безпечного Інтернету та його ресурсів, надано інформацію про вплив комп’ютерних ігор та на організм дитини та визначити комп’ютерну та Інтернет залежність шляхом проведення анкетування. Молодь була ознайомлена зі статистикою Інтернет залежності  населення для розуміння важливості профілактичних заходів. В рамках заходу вирішено завдання, які дали змогу систематизувати отримані знання щодо правил спілкування в соціальних мережах, проведено анонімне анкетування, відеолекторії «Чому діти залежні від ігор», «Як подолати залежність від соціальних мереж». Основним завданням було  привернення уваги  до  актуальної  проблеми на дану тематику, адже з кожним роком  з інтернет залежністю дітей зростає. Інформація, отримана під час тренінгу, була корисною. В процесі спілкування присутні задавали питання, на які фахівцем та психологом були надані вичерпні  відповіді. Після завершення заходу слухачі отримали інформаційні буклети.