ВІДСЬОГОДНІ СТАРТУВАЛА ІНДЕКСАЦІЯ ПЕНСІЙ

Дата: 01.03.2021 16:39

1 березня розпочався автоматичний перерахунок пенсій для осіб, які отримують пенсії. У результаті реалізації постанови №127 очікується, що пенсії підвищаться у 8 мільйонів людей.

У середньому сума підвищення для осіб, пенсії яких підлягають перерахунку становить 308 гривень.

Якщо після перерахунку розмір пенсії зростає, то таке підвищення не може бути меншим за 100 гривень.

Підвищено мінімальну пенсійну виплату з 2100 грн до 2200 грн для пенсіонерів, які мають страховий стаж тривалістю: у жінки 30 років, у чоловіка – 35 років.

Довідково: показник визначено відповідно до частини другої статті 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” на рівні, що відповідає 50% показника зростання споживчих цін за 2020 рік та 50% показника зростання середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, за останні три роки (5*50% + 17*50% ).