ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Дата: 21.03.2020 13:20

Положенням про призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) (далі – Положення), передбачено, що житлова субсидія не призначається якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, а також заборгованості, що виникла у зв’язку з тим, що управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ „Ощадбанк“ (його установами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі (підпункт 5 пункту 14 Положення).

При цьому пунктом 81 Положення передбачено, що у разі отримання інформації про наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги та/або внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, що відповідає вимогам, визначеним у підпункті 5 пункту 14 Положення, житлова субсидія на наступний сезон не призначається,
про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує громадянина з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис, або відповідна інформація зазначається у платіжному документі.

Крім того, за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об’єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:

домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість за житлово-комунальні послуги;

громадянин не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (пункт 119 Положення).

Також у разі отримання інформації від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад два місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, пільговики, які отримують пільгу у готівковій формі, втрачають перевагу отримувати пільгу у грошовій безготівковій формі та використовувати зекономлені кошти на власний розсуд (раніше ці кошти поверталися до Державного бюджету) - (абз. 6 пункту 7 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373).

Тому отримувачам житлових субсидій та пільг необхідно здійснити стовідсоткову оплату за житлово-комунальні послуги для можливості призначення житлових субсидій на наступний термін та отримання пільг у грошовій готівковій формі.