Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ В ДИТСАДКАХ ТА ШКОЛАХ: ПАМ'ЯТКА ДЛЯ КЕРІВНИКІВ

Дата: 06.02.2020 14:45
Кількість переглядів: 645

Фото без опису

Заходи щодо профілактики грипу в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах проводяться відповідно до вимог Наказу МОЗ України від 09.02.1998 р №30 «Про заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями в Україні», Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 18.11.2009 №28 «Про посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням санітарного законодавства у навчальних закладах», СП №3231-85 від 11.03.1985р. «Санитарные правила устройства и содержания детских дошкольных учреждений», ДСанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу».

 1. Керівником закладу організовується щоденний аналіз причин відсутності дітей у закладі.
 2. Регулярно оновлюється контактна інформація про батьків, у тому випадку, якщо їм буде потрібно забрати хвору дитину.
 3. Виділяється приміщення (ізолятор, медичний кабінет) для тимчасового розміщення захворілих протягом дня дітей (залежно від стану дитини) до приходу батьків або госпіталізації.
 4. Виділяється обмежене число співробітників для догляду за хворими, поки вони не будуть відправлені додому. Зазначені співробітники не повинні входити в групу підвищеного ризику ускладнень грипу (наприклад, вагітні, хворі хронічними захворюваннями).
 5. Персонал, що тимчасово доглядає за особами з відомим, імовірним або підозрюваним захворюванням на грип, грипоподібним захворюванням, повинен використовувати марлеві маски або одноразові респіратори.
 6. Діти й персонал, з ознаками грипоподібного захворювання, на момент приходу до школи або ті, що захворіли упродовж дня, повинні бути негайно ізольовані від інших учнів і персоналу в приміщення для тимчасового розміщення хворих, а потім відправлені додому.
 7. Допуск дітей після перенесеного захворювання, а також відсутності більше 3 днів у дошкільний і загальноосвітній навчальний заклад дозволяється тільки при наявності довідки дільничного лікаря-педіатра із вказівкою діагнозу, відомостей про відсутність контакту з інфекційними хворими, а також рекомендацій з індивідуального режиму дитини.
 8. Необхідно забезпечити нагляд за дітьми під час миття рук, визначити відповідальних осіб. Дітям і персоналу необхідно частіше мити руки з милом, особливо після кашлю або чхання, тому що віруси можуть поширюватися через забруднені руки або контаміновані (забруднені) вірусами предмети.
 9. Навчити дітей дотримуватись «респіраторного етикету»: при кашлі та чханні прикривати ніс і рот одноразовою серветкою й викидати її в урну після використання, а також мити руки.
 10. Забезпечити проведення щоденного вологого прибирання, звернувши особливу увагу на всі поверхні й предмети, які мали найбільш часті контакти з руками (наприклад, клавіатура або парта), місця скупчення пилу (підвіконня, радіатори). Прибирання приміщень проводять при відкритих вікнах або фрамугах.
 11. Якщо рівень захворюваності грипом продовжує зростати, необхідно ввести щоденний медичний огляд дітей і персоналу з вимірюванням температури тіла й оглядом носоглотки. Протягом дня необхідно виявляти й ізолювати дітей і працівників з ознаками захворювання.
 12. При підвищеному рівні захворюваності грипом для більшої роз'єднаності дітей рекомендується: - скасувати кабінетну систему навчання, при цьому учні залишаються в одній класній кімнаті; - скасувати уроки, під час яких учні з декількох класів повинні перебувати разом; - скасувати заходи, під час яких учні з декількох класів або шкіл перебувають разом у тісному контакті; - провітрювати групи, класні кімнати при відсутності дітей і закінчувати провітрювання за 30 хвилин до приходу дітей.
 13. У разі відсутності в окремому класі або в цілому по закладу з приводу хвороби більше 15% від кількості дітей за списком, керівник негайно інформує управління (відділ) освіти, територіальну санепідстанцію для проведення комплексу протиепідемічних заходів. За рішенням органу місцевої виконавчої влади, управління (відділу) освіти та науки у загальноосвітньому навчальному закладі (окремому класі) призупиняється навчальний процес.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень