ПОСИЛЕНО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ

Дата: 30.10.2019 10:02

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей” (№1150).

Про це інформує патрульна поліція Черкаської області.

До Кодексу України про адміністративні правопорушення буде внесено зміни, відповідно до яких статтю 121 доповнити частинами 10 та 11, у яких встановлюється адміністративна відповідальність за порушення правил перевезення дітей та за вчинення такого правопорушення повторно протягом року відповідно.

Закон визначає, що порушення правил перевезення дітей тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). При цьому повторне протягом року вчинення порушення передбачає штраф у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн).

У ПДР визначено, що забороняється перевозити:

- дітей, зріст яких менш як 145 см або тих, що не досягли 12-річного віку;

- у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу;

- дітей до 16-річного віку — в кузові будь-якого вантажного автомобіля;

- організовані групи дітей у темну пору доби.

Патрульні наголошюуть, правильно встановлені дитячі автомобільні крісла є найдієвішим засобом пасивної безпеки для дитини й зменшують імовірність загибелі дитини під час ДТП.