Дорожняю карта для вирішення проблемних питань ВПО

Дата: 06.02.2024 12:37

Де і як зареєструватися, щоб отримати статус внутрішньо переміщеної особи?

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) (с. Ротмістрівка, вул. Михайлівська,18; ). Розпорядок роботи:  Понеділок-Четверг 08:00-17:00; П’ятниця: 08:00-15:45.

Віддалені робочі місця:

с. Ташлик, вул.Графа Олексія Бобринського, 1.

с. Носачів, вул. Молодіжна, 2

С. Макіївка, вул. Центральна, 20

Розпорядок роботи:  Понеділок-Четверг 08:00-17:00; П’ятниця: 08:00-15:45.

Старостати в кожному населеному пункті громади

Допомога для ВПО від держави на проживання: хто має право?

Внутрішньо переміщені особи з тимчасово окупованих територій, а також з територій активних бойових дій згідно із затвердженим на державному рівні переліком таких територій.

Внутрішньо переміщені особи, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

Неповнолітня дитина (від 14 до 18 років) має право самостійно звернутися за призначенням допомоги (за наявності паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків). Заяву про виплату допомоги на проживання малолітній дитині, яка прибула без супроводу законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина

Розмір Державної допомоги на проживання становить 3000 грн для осіб з інвалідністю та дітей, 2000 грн – на інших осіб.

Отримання пенсії

Можна звернутися до Смілянського відділу обслуговування громадян  Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області

«Гаряча лінія» Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області

З питань:

• переведення пенсії за новим місцем перебування;

• первинного призначення пенсії;

• перерахунку пенсії.

0 800 504801 «Гаряча лінія» Пенсійного фонду України в Черкаській області

Також інформацію щодо питань пенсійного забезпечення можна  отримати під час виїзних прийомів спеціалістів пенсійного фонду до населених пунктів громади.

Соціальні послуги для ВПО

Для отримання соціальної послуги догляду вдома, натуральної допомоги, стаціонарного догляду  необхідно звернутися до Комунальний заклад «Центр надання  соціальних послуг Ротмістрівської сільської ради» для обслуговування за місцем тимчасового проживання (с.Ротмістрівка, вул. Стельмащука,2 )

Державна підтримка громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та сім’ям які опинилися в складних життєвих обставинах:

догляд вдома (для громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які нездатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги);

соціальний супровід;

соціальна адаптація;

консультування;

представництво інтересів;

соціальна профілактика;

екстренне та кризове втручання.

Для вирішення питань, пов’язаних із захистом прав дитини звертатися до Служби у справах дітей Ротмістрівської сільської ради (с. Ротмістрівка, вул. Михайлівська, 18   І поверх)

Якщо ви хочете знайти роботу (тимчасову або постійну)

Зверніться до Смілянська управління Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості за місцем тимчасового проживання (с. Сміла, вул. Соборна,68)

Реєстрація у службі зайнятості доступна також на порталі державних послуг «Дія», у розділі «Допомога з безробіття».

Для оформлення документів знадобиться електронний цифровий підпис.

Ви можете БЕЗКОШТОВНО отримати соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням:

• допомогу в пошуку роботи;

• консультацію з працевлаштування;

• корисну інформацію.

Центр зайнятості також може запропонувати вам:

• допомогу при відкритті власної справи;

• підвищення кваліфікації (безкоштовне навчання);

• ваучер на безкоштовне навчання громадянам 45+.

«Гаряча лінія» Державної служби зайнятості: 0 800 337 020 (безкоштовно)

Як отримати медичну допомогу?

Внутрішньо переміщені особи мають право:

отримати консультацію сімейного лікаря, первинну медичну допомогу та допомогу при невідкладних станах;

оформити рецепт за Урядовою програмою «Доступні ліки»;

зробити потрібне профілактичне щеплення та пройти вакцинацію від COVID-19.

Надання медичної допомоги ВПО проводиться будь-яким медичним закладом охорони здоров’я, незалежно від місця реєстрації. Для оформлення медичної декларації з сімейним лікарем потрібно звернутися до найближчої від вас державної чи приватної поліклініки.

Освіта

Батькам вихованців та учнів із питань прийому, зарахування, переведення до закладів освіти  звертатися:

• до закладу освіти за місцем перебування.

Як отримати правову допомогу?

Отримати безоплатну правову допомогу можна наступним чином: • знайти найближчий до вас територіальний центр;

• на сайті за посиланням вказані територіальні центри по країні - https://legalaid.gov.ua/kliyentam/poshuk-najblyzhchogo-tsentru-tadystantsijnyh-punktiv.

ГО «Черкаський правозахисний центр»: телефоном 096 390 16 56

Громадський центр правосуддя Черкащини, який знаходиться за адресою м. Черкаси, вул. Лазарєва,6/1 та за телефоном 0637290275