Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги

Дата: 03.01.2024 16:00

Проект Фонду ООН у галузі народонаселення

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги працюють за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення у координації з Офісом Віце-прим’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством соціальної політики України, ГО «Інноваційні соціальні рішення».

Послуги мобільної бригади надаються завдяки фінансовій підтримці  урядів Великої Британії, Канади, CERF (Central Emergency Response Fund), Гуманітарного Фонду для України (UHF) та в межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру, що фінансується Європейським Союзом.

Місія:

посилення спроможності місцевих систем надання допомоги постраждалим від насильства, соціальн0-психологічна підтримка внутрішньо переміщених осіб

Телефон:

cherkasy.mobileteam14.2@gmail.com

Склад мобільної бригади

• Соціальний працівник (координатор)
  • Психолог
  • Водій

Алгоритм надання послуг

I. Звернення клієнта або виявлення випадку мобільною бригадою. Переадресація від партнерів.

II. Реагування на випадок і проведення діагностики психологічного стану постраждалої особи.

IІI. Надання соціально-психологічної допомоги постраждалій особі.

IV. Складання плану заходів забезпечення безпеки постраждалої особи. За потреби - переадресація до інших суб’єктів надання допомоги.

Завдання мобільної бригади:

надання психологічної допомоги постраждалим особам;

• реагування на повідомлення про випадки насильства й надання не пізніше ніж протягом однієї доби соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які потребують термінової допомоги, зокрема шляхом кризового й екстреного втручання;

інформування постраждалих осіб про послуги (медичні, соціальні, психологічні, юридичні тощо), які можна отримати для подолання наслідків насильства, і про надавачів таких послуг, зокрема про інші загальні або спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб;

роз’яснення постраждалим особам їхніх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів і доцільності отримання такої допомоги;

провадження інформаційно-просвітницької діяльності (у тому числі розповсюдження серед населення відповідних інформаційних матеріалів) щодо форм, проявів і наслідків насильства, формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання й протидії насильству.