A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Повідомлення про початок проведення громадського обговорення від 25.01.2021

Дата: 25.01.2021 08:38
Кількість переглядів: 252

Фото без опису

 

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо  перепрофілювання (зміни типу) та зміни назви  Носачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області у Комунальний заклад «Носачівська гімназія Ротмістрівської сільської ради».

 

  1. Найменування організатора громадського обговорення – Ротмістрівська сільська рада

 

  1. Мета: врахування думки жителів Ротмістрівської  громади щодо перепрофілювання (зміни типу) та зміни назви  Носачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області у Комунальний заклад «Носачівська гімназія Ротмістрівської сільської ради». 

Нормативне забезпечення:

Стаття 143 Конституції України. Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють,  реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Стаття 1032 Бюджетного кодексу України. 1. Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти:

  1. початкові школи, гімназії ( крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.

Стаття 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Реорганізація або ліквідація навчальних закладів  комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти.

 

Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства.

Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Стаття 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;

ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа, або як структурний підрозділ гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

Як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

Закон України №4629-1 від 15.07.2021 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти»

  1. У статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» частину першу абзац 5,6 викласти у такій редакції:

Для започаткування та проведення освітньої діяльності комунального ліцею засновник має забезпечити відповідність такого закладу освіти вимогам, що зазначені цим Законом, положенням пр. ліцей та ліцензійними умовами, у тому числі щодо:

функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання)

Абзац 14

Рішення про утворення початкової школи, як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію, чи перепрофілювання приймає засновник такого закладу

Абзац другий частини другої Закону України «Про повну загальну середню освіту» викласти у такій редакції:

«Реорганізація, зміна типу , ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення , який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення»

 

На сьогодні чимала кількість жителів усвідомлює наявність  проблему функціонування Носачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів через відсутність належної кількості учнів, тобто наповнюваності, а також, через  великі витрати на її утримання у тому форматі, який є нині. Водночас вирішення проблеми вбачають у тому, щоб відстояти школу та її педагогів, адже в іншому випадку, на загальне переконання громади села, «немає школи – немає села».

Та якщо бути відвертими, основною проблемою школи є саме наповнюваність класів, адже щороку кількість дітей у селі скорочується, що призводить до невідповідності вимогам щодо наповнюваності класів, яка для нашої громади  розрахована на рівні 11 учнів. Хоча і цей момент потребує роз’яснення. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена,  виключно, на заробітну плату педагогічних працівників.   Тобто,  освітня субвенція до  бюджету Ротмістрівської  громади  надходить тільки  на повні класи (не менше 5 учнів). Всі інші класи з кількістю менше 5 учнів  утримуються лише за рахунок власного бюджету громади.

 

Освітня галузь Ротмістрівської сільської територіальної громади потребує приведення у відповідність до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Відповідно до пп.13 п.3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» (2017) переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із цим Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом. Таким чином, установчі документи, зокрема Статути закладів загальної середньої освіти, мають бути переоформлені до 28 вересня 2022 року.   

 

Станом на  01.01.2021 року на території  Носачівської сільської ради функціонує 1 заклад загальної середньої освіти, який ліцензований на надання освітніх послуг І-ІІІ рівнів освіти.

Проектна потужність Носачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів становить 300 учнів. Потужність будівлі Носачівського ЗЗСО більше ніж в 3 рази вища,  аніж  фактична кількість учнів, що навчається на цей час. Станом на 01.01.2021 року у цьому закладі навчається 82 здобувачі освіти. Середня наповнюваність класів становить 7,5 учнів. Для продовження навчання у 10 класі  у 2021-2022 навчальному році подав документи 1 учень.

Носачівський ЗЗСО не може бути реорганізовано  у ліцей, тому що кількість учнів 10 класів не відповідає вимогам чинного законодавства  (не менше двох десятих класів з наповнюваністю по 28 учнів).

Згідно з чинним законодавством, для продовження надання освітніх послуг у вересні 2021 року Носачівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області буде реорганізовано у Комунальний заклад «Носачівська гімназія Ротмістрівської сільської ради».

  

Звичайно, головне – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики,  мати можливість повноцінного  розвитку своїх  здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі, є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні. А завдання школи, насамперед, полягає в тому, щоб давати дітям якісні знання. Уже потім це місце працевлаштування вчителів. Школа – це установа, яка фінансується з державного бюджету і повинна забезпечувати всіх дітей освітою на рівні Державного стандарту. І тут вирішальною є роль вчителя, його системна робота над підготовкою до уроків, використання на уроках проблемних і дослідницьких методів навчання, перехід від процесу наповнення учнів знаннями до процесу усвідомленого здобуття ними необхідних навичок для вирішення проблемних ситуацій, що в кінцевому підсумку й буде формуванням компетентностей.

Говорячи ж про поширене твердження, мовляв, немає школи – немає села, то знову ж,  якщо в селі залишилося настільки мало дітей, що школа понизилась у категорії через категорично малу комплектність старшої школи, то це не тому, що щось не так зі школою, чи не допрацьовує влада. Це закономірні   процесиякі існують в усьому світі і в Україні зокрема, – просто немає необхідності у великій кількості людей, задіяних  у сільському господарстві, тому що з’явилася нова потужна сільськогосподарська техніка та  нові технології, які не потребують застосування ручної праці. Але від цього не повинні страждати діти.  Вони не повинні ні в чому поступатися своїм  ровесникам та мати добрий старт для дорослого життя. І тоді уродженці села зможуть продовжити добрі традиції своїх відомих  земляків, які прославили рідний край власними досягненнями та звершеннями.

 

3. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо обговорення – відділ освіти, молоді та спорту, культури, туризму, зовнішніх зв’язків Ротмістрівської сільської ради.

4. Строк, місце, час проведення громадських слухань – громадські слухання (збори громадян) відбудуться в   приміщенні Носачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 16.02.2021 року о 10.00 год.

5. Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форми для подання пропозицій (зауважень) – Ротмістрівська сільська рада, с. Ротмістрівка, вул. Михайлівська, 18 e-mail: rotmistrivka@gmail.com. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає протягом 30 днів з дати опублікування повідомлення про його проведення.

6. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення – Ротмістрівська сільська рада, с. Ротмістрівка, вул. Михайлівська, 18 e-mail: osvitarotmistrivka@gmail.com

7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Волошин Ігор Іванович, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

8. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Ротмістрівської громади.

 

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо перепрофілювання (зміни типу) та зміну назви Носачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради Черкаської області у Комунальний заклад «Носачівська гімназія Ротмістрівської сільської ради».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень