Ротмістрівська сільська територіальна громада
Черкаська область, Черкаський район

Санаторно-курортне лікування

Дата: 15.07.2021 13:00
Кількість переглядів: 483

Фото без опису

 

З метою підтримки здоров’я ветеранів війни у сфері Міністерства соціальної політики України діє 4 санаторно-курортних заклади а саме:

  1. «Перемога» м. Київ (захворювання серцево-судинної системи);
  2. «Слава» м. Миргород (захворювання органів травлення та ендокринної системи);
  3. «Салют» м. Одеса (захворювання опорно-рухового апарату, нервової системи та органів дихання);
  4. «Батьківщина» м. Трускавець (урологічні захворювання та захворювання органів травлення).

Право на забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів мають:

Особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні в’язні . Забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування позачергово щороку (із січня по грудень).

Учасники бойових дій. 

Забезпечуються путівками на санаторно-курортне лікування строком на 18-21 день не частіше ніж один раз на рік.

Учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, забезпечуються путівками строком на 18-21 день позачергово щороку (із січня до грудня).

Учасники війни, члени сімей померлих (загиблих) ветеранів війни. Забезпечуються путівками на санаторно-курортне забезпечуються путівками строком на 18-21 день не частіше ніж один раз на два роки.

Путівками без лікування (крім санаторіїв, що належать до сфери управління Мінпраці) забезпечуються особи, що супроводжують осіб з інвалідністю  1 групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Путівки видаються особам, відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядок черговості.

Для одержання путівки подається заява та медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о.

Для одержання путівки особи, повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

Законодавча база:

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187  «Про затвердження порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад».

 

ПОРЯДОК ВИПЛАТИ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ ДЕЯКИМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН

Грошова компенсація виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни та особам з інвалідністю, зазначеним у статті 6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», а саме: колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилось 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, які визнані особою з інвалідністю від загального захворювання та трудового каліцтва та з інших причин (далі – колишнім малолітнім в’язням), за місцем їх реєстрації один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок.

Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:

  1. особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 100 відсотків середньої вартості путівки;
  2. особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 75 відсотків середньої вартості путівки.

Середня вартість для виплати грошової компенсації та компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування обчислюється з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2021 рік”, установлено прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на 01.01.2021 року у розмірі 1769,00 гривень.

Таким чином, середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки у 2021 році становить 619,00 гривень.

Грошова компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку у 2021 році нараховується і виплачується у таких розмірах:

  1. особам з інвалідністю внаслідок війни І і ІІ групи – 619,00 грн. (100 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки );
  2. особам з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 464,00 грн. (75 відсотків середньої вартості санаторно-курортної путівки).

Підставою для виплати грошової  компенсації є такі документи:

  1. заява про виплату грошової компенсації;
  2. посвідчення особи, що підтверджує її належність до категорії громадян, які мають право на відповідну виплату.

Законодавча база:

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»

Постанова Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 № 785 «Порядок виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян»

Закон України «Про Державний бюджет»

Більш детальну інформацію можна отримати в уповноважених осіб сільських рад або у відділі соціального захисту та охорони здоров’я Ротмістрівської сільської ради за адресою: с. Ротмістрівська, вул. Михайлівська,18 або за телефоном 5-10-47.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень