Поради психолога

Дата: 13.05.2020 13:27

Пропонуємо почитати поради Психолог Наталія Герцунь рамках кампанії по відповідальному батьківству про те, чому крик на дитину - це найгірший метод вирішити проблему??

Розпочати варто з того, що крик ніяким чином не впливає на вирішення проблеми і тільки збільшує прірву між дорослими та дітьми.

Як крик впливає на дитину?????
????знижує самооцінку;
????викликає страх;
????викликає агресію;
????позбавляє дитину творчості та креативності;
????розвиває тривожність;
????підживлює ґрунт для розвитку можливих психічних розладів;
????погіршує сон;
????впливає на апетит;
????впливає на успішність;
????погіршує стосунки між рідними та однолітками.

І це, напевно, не весь перелік наслідків від крику дорослих ????

Чому вплив крику на дитину такий серйозний?
Розповімо трохи про роботу мозку. У дорослої людини відбувається злагоджена взаємодія усіх частин мозку, вони вступають у дію і співпрацюють згідно ситуації. А в дітей все відбувається інакше. Їхня лобна кора, тобто думаюча, аналізуюча та приймаюча рішення частину мозку, дозріває значно пізніше, приблизно до 24 років. Тому діти діють емоційно, а дорослі - логічно.

Чому це важливо розуміти?

Коли дитина чує крик, то відчуває лише одну сильну емоцію - страх, і її ще не дозрівша лобна кора не може почути та зрозуміти суть вашого незадоволення. Тому крик, крім страху, ніякої повчальної місії не виконує. А якщо цей крик постійний, то він приводить до звикання, і взагалі не викликає ніяких реакцій.

Що потрібно робити для того, аби дитина вас почула ?????

Спочатку потрібно розповісти про те, що відбувається з вами. Наприклад: «Доню, я дуже засмутилася через, те що у твоїй кімнаті такий безлад. Що тобі заважало прибрати там?» В такий спосіб ви повідомили дитину про свої почуття і спробували зрозуміти, що їй заважало. Це суттєво відрізняється від звичного варіанту: «Скільки разів можна повторювати, що потрібно прибирати! Здуріти можна від безладу в твоїй кімнаті, що за дитина?!». Різниця відчувається одразу. Щоб здобути нову звичку, потрібно тренуватися щоразу, як виникне бажання вирішити проблему криком.

Помічником у роботі над собою може стати внутрішня кнопка СТОП ????

Потрібно на хвилину зупинитися і сказати собі:
????зупинись, крик не працює;
????подумай, в який спосіб краще донести інформацію;
????дій, роби це!

Важко бути ідеальними батьками, адже ми всього-на-всього люди, та маючи бажання будувати міцні та дружні стосунки зі своїми дітьми – ми на вірній дорозі