ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ А ТА ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА

Дата: 24.02.2020 13:57

Вірусний гепатит А – це гостре інфекційне захворювання всього організму з переважним ураженням печінки і травного каналу. Вірус частіше всього попадає в організм людини через інфіковані харчові продукти та воду, а також через руки, іграшки, посуд, білизну, можливе перенесення вірусу і мухами.

Людина після попадання вірусу в організм захворює не відразу, а в середньому через 20-30 днів після зараження (інкубаційний або прихований період від 7 до 50 днів). Починається захворювання раптово з підвищення температури тіла, слабкості, зниження апетиту, тяжкості в епігастральній області.

Заразним хворий стає вже за 1-2 тижні до початку клінічних проявів, тому при перших ознаках хвороби хворому необхідно відразу звернутися до лікаря для своєчасної госпіталізації і лікування та проведення протиепідемічних заходів у вогнищі з метою попередження виникнення і розповсюдження захворювання серед контактних.

Головним в профілактиці гепатиту А є вживання доброякісної питної води, наявність якісної води для господарських потреб, створення сучасних систем каналізації, підвищення рівня особистої гігієни, а саме: миття рук перед вживанням їжі, після туалету та після відвідування місць загального користування.

Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є вакцинація.

Смілянське міськрайонне управління

Головного управління Держпродспоживслужби